✳ درمان کاملا طبیعی و معجزه آسای دردهای مفصلی با شیر بز و انجیر

✅ یکی از داروهای بسیار موثر برای درمان آرتروز و درد مفاصل، مخلوط شیر بز و انجیر سیاه خشک می‌باشد. این مخلوط سموم مختلف را از بدن خارج کرده و درد را از بین می‌برد. انجیر میوه مغذی و خوش طعمی است. دارای مواد قندی، مواد ازته، چربی، مواد معدنی، آمینو اسید، آنزیم های مختلف و کاروتن می‌باشد.

?? در برگهای آن حدود ۰٫۶ درصد مواد تلخی مانند فیکوسین Ficusin و برگاپتین Bergaptene وجود دارد. ??تحقیقات نشان داده است که کلسیم در انجیر به همان اندازه کلسیم موجود در شیر می‌باشد. به علاوه، پتاسیم موجود در انجیر، دفع ادراری کلسیم را کاهش می‌دهد. پس انجیر یکی از بهترین‌ها برای افزایش تراکم استخوان می‌باشد و از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

?? محققان دانشگاه گروناد در پی مطالعات متعدد به این نتیجه رسیده‌اند که شیر بز حاوی مواد مغذی زیادی می‌باشد که برای بهبود سلامت بدن انسان بسیار مفید است. ?? مصرف شیر بز برای افرادی که دچار کم خونی ناشی از فقر آهن هستند بسیار خوب است زیرا باعث می‌شود که خاصیت مغذی آهن بیشتر شده و گلبول‌های قرمز خون دوباره ساخته شوند. این نوع شیر تداخل بین کلسیم و آهن را به حداقل می‌رساند.

✍ باید بگوییم که شیر بز از DNA افرادی که به دلیل درمان کم خونی به مدت طولانی از آهن استفاده کرده و ذخیره‌ی آن بیش از حد شده است محافظت می‌کند. محققان مشاهده کردند که شیر بز حاوی مواد مغذی بی‌شماری است که از نظر ارزش تغذیه‌ای می‌توان آن‌ را با شیر مادر مقایسه کرد.

?? بدون شک می‌دانید که شیر گاو به دلیل دارا بودن مواد آلرژی‌زا باعث ایجاد حساسیت می‌شود اما شیر بز حاوی میزان کمتری از این مواد آلرژی‌زا می‌باشد و برای همین ایجاد حساسیت آن بسیار کمتر است. برای همین افرادی که به شیر حساسیت دارند و یا نمی‌توانند آن‌ را تحمل کنند می‌توانند این شیر را جایگزین شیر گاو کنند.

?? محققان معتقدند که شیر بز سرشار از کلسیم و فسفر می باشد که به راحتی در بافت استخوان‌ها نفوذ کرده و باعث تقویت آن‌ها می‌شوند. از این گذشته شیر بز حاوی میزان قابل توجهی روی یا همان زینک و سلنیوم می‌باشد.

✅ روزانه یک نوبت:

?? مخلوط یک لیوان شیر بز با ۲ عدد انجیر سیاه خشک به صورت تکه تکه می باشد، که بدین ترتیب پس از مصرف مداوم این معجون معجزه آسا تقریبا کل دردهای مفصلی ناشی از آرتروز و التهاب مفاصل برطرف می گردد.

✍ جمع آوری: علی حسنخانی محقق و پژوهشگر در عرصه طب سنتی

⛔️ نشر بدون ذکر منبع شرعاً جایز نمی باشد. ⛔️

?? برگرفته از: ✅ www.ravazadeh.com

?? کانال رسمی حکیم دکتر روازاده ?? http://t.me/joinchat/AAAAADwUOa6m6F-zvjncnw ??????????????????????????

/ 0 نظر / 40 بازدید